Domovská stránka
Kateřina Ilgnerová -> Poradenství -> Přírodní péče o vlasy

Přírodní péče o vlasy

Vlasy jsou ozdobou člověka a vypovídají hodně i o jeho zdravotním stavu a vitalitě.

Zvláště ženské vlasy, pokud jsou pěstěné, mohou být krásné a přítažlivé.

 Mám husté, kudrnaté a bujné tmavé vlasy.Už několik let používám hennu,protože je to čistě přírodní prostředek, který vlasům neublíží a má řadu výhod.

Henna se používala již ve starověkém Egyptě a používá se stále v Orientu, v arabském světě, v Indii.

HENNA je keř asi 1,5 m vysoký, s malými podlouhlými lístky, který roste hlavně v orientálních zemích, například v Indii, Egyptě a Tunisu. Sklízí se lístky, které se otrhají a usuší. Poté se rozemelou na jemný prášek. Henna sama o sobě barví vlasy do rezava, ale po přidání jiných pigmentově bohatých složek se docílí široké škály barev. Samozřejmě tolik odstínů, jako u chemických barev nekoupíte, ale černá, hnědá, různé odstíny červené a i světlé odstíny už spatřily světlo světa. U blondýnek  může henna zbarvit vlasy do zelena!

Odstup mezi chemickým barvením a barvením hennou musí být minimálně 4 týdny. Henna pracuje na jiném principu než chemická barva. Ta vlasy naruší a pronikne dovnitř, kdežto henna obalí vlas na povrchu a chrání ho. Henna je první pomoc pro vlasy poškozené např. nešetrným barvením, trvalou nebo jinými chemickými úpravami. Henna také zaceluje roztřepené konečky vlasů.

Hennou nedosáhnete výrazných barevných změn, vlasy se dají pouze tónovat.Také je důležitá zásada, rozmíchávat hennu v co nejteplejší, spíš horké vodě a teplou směs hned nanášet na hlavu, zabalit do igelitu, pak ještě do nějakého ručníku, či čepice, aby henna byla v teple a mohl dobře probíhat postup barvení.Optimální doba působení je 2 – 3 hodiny, ale ženy v Orientu si ji nechávají na vlasech celou noc nebo den.

Já používám kvalitní hennu z arabských zemí, která moje tmavé vlasy krásně tónuje do příjemného červeného odstínu. Do henny přidávám trochu olivového oleje pro výživu vlasů. Nikdy jsem neměla tak krásné a vitální vlasy, jako teď. Henna zvýrazňuje přirozenou barvu vlasů a zakrývá první šediny.

Proč asi henna nemá reklamu v televizi? Vidím tam stále reklamu na chemické přelivy a barvy. Slečny tam rozhazují vlasy a chlubí se „ještě zářivějšími barvami“, ale mě to nechává v klidu. Proč? Kdysi jsem používala tyto chemické barvy a když to srovnám s hennou – nikdy bych už neměnila.