Domovská stránka
Kateřina Ilgnerová -> Konstituční léčba

Konstituční léčba

-  je léčbou celého člověka .

Po rozhovoru a vyplnění dotazníku zhodnotím a rozeberu vaše fyzické a psychické symptomy a s pomocí důležitých pomůcek homeopata- Repertoria a Materie Mediky a počítačového programu  pomohu vybrat lék, který bude „sedět“ pro váš konstituční typ.Pokud bude dobře zvolený,zapůsobí na vaše zdraví ve všech rovinách….

Vhodně zvolený konstituční lék dokáže udělat divy,zharmonizuje duši i tělo a tak se člověk najednou začne zbavovat chronické nemoci, ze zhora dolů a zevnitř ven/tzv.Heringův zákon/.

Zevnitř ven - nejprve se léčí nejhlubší vrstva a to jsou mysl a emoce.

Shora dolů - např.kožní onemocnění,vyléčí se nejdříve hlava či obličej a  léčebný proces postupuje až k dolním končetinám, které se vyléčí naposled.

Obrácený časový sled - nejprve se vyléčí nejnovější symptomy  a pak se léčí nejhlouběji uložené vrstvy nemoci - např.až z dětství, třeba prodělané infekční nemoci. 

Během léčby se zezačátku projevy/symptomy/ nemoci mohou přechodně zhoršit, ale to trvá jen kratší dobu a pak by se vše mělo zlepšovat.Pacient by si měl zapisovat všechny změny ať psychické/sem patří i sny/, nebo fyzické.Homeopatické léky působí jemně, nenápadně a přesto hluboce.

Dobrým znamením pro léčbu je, když  pacient cítí : zlepšení potíží a příliv energie, kreativity, radosti ze života.

Pokud není lék správně zvolen/což se může stát/,buď přijde přechodné zlepšení, nebo zhoršení, nebo se nestane nic.

Změny symptomů jsou tedy nejdůležitější.