Domovská stránka
Kateřina Ilgnerová -> Masáže -> Něco o masážích

Něco o masážích

Poprve jsem se s masáží setkala kolem patnáctého roku, kdy jsme s maminkou jeli za jejím kamarádem do Mariánských Lázní.On byl masér a pozval nás na masáž.Nejprve jsme šly do sauny, kde jsme se krásně rozehřály a pak nás namasíroval, byla to masáž celého těla.Překvapilo mě, že jsem se cítila tak krásně a svěže, jako „znovuzrozená.

Pak jsem na masáže úplně zapomněla, jen občas mě bolela hlava a já jsem věděla, že potřebuji „namazat“ Manžel  se vždy snažil mi pomoci a s pomocí aromatického uklidňujícího olejíčku mi promasírovával namožené svaly,většinou sval trapézový a zdihače lopatek.

Dnešní „civilizovaná doba“ klade obrovskou zátěž na páteř, hlavně část bederní a krční. Většina lidí má sedavé zaměstnání a často u počítače. Kromě toho, že trpí oči, trpí páteř, sezení na židli 8 hodin a déle je pro tělo nepřirozené a vemi zatěžující.Člověk byl stvořen k pohybu.

Naposledy jsem byla na čokoládové masáži, bylo to něco krásného  co ocení hlavně ženy. Vůně čokolády se snoubila s peelingem a masáží celého těla. Opět jsem se po masáži cítila velmi příjemně.

Co má splňovat správně provedená masáž?

Relaxační masáž by měla být uvolňující a uklidňující, jak  na tělo tak i nervy.Masáž by měla působit preventivně proti nemocem a úrazům, proti stresu a měla by zpomalovat stárnutí a působit na podporu imunity.

Sportovní masáž má naopak za úkol povzbudit organismus a prokrvit svaly a připravit je ke sportovnímu výkonu.

Osoba maséra by měla být empatická, vždyť masér je člověk, který vstupuje do intimní zóny člověka, dotýká se a pracuje s jeho tělem. Proto je třeba dbát na pěkné a příjemné prostředí masérny, ale masér by měl mít i odborné znalosti z fyziologie, znát svaly a jejich funkce, ale například i vědět základy první pomoci.Vše pro to, aby člověku neublížil, ale pomohl.

Důležité jsou také masážní prostředky, je jich pěkná spousta. Kromě různých typů emulzí se používají olejíčky lisované za studena a to proto, že obsahují řadu minerálních látek a jiných důležitých prvků zdravých pro tělo. Olejíčky můžeme obohatit aromatickými přírodními látkami, které se získávají extrakcí z různých bylin.

Těchto aromatických látek je opět velký výběr,každá vůně má jinou působnost, jen je třeba dávat pozor, aby klient nebyl na aromatickou látku alergický.Je třeba předem provést zkoušku.

Kůže je orgán, který nám slouží k mnoha věcem. Tvoří přirozenou bariéru, ochranu našeho organizmu před okolním světem.Svůj život tak prožijeme ve svojí kůži i když někdy se necítíme být ve svojí kůži a to jsme pak nemocní.

Kůže zprostředkovává smyslové vjemy z okolí, kůží se vylučují z těla škodlivé látky, kůží přijímáme léčivé látky a o to při masáži jde.

Výborné jsou také koupele: bylinkové, pivní, rašelinové, z mořskou solí.Vše léčivé absorbujeme do těla kůží. Díky prokrvení při masáži se zvyšuje metabolizmus a výroba hormonů.

Je mnoho druhů a typů masáží, každý si může dnes vybrat podle své chuti a potřeby.

Vřele masáže všem doporučuji, je to opravdové potěšení pro tělo i duši!