Domovská stránka
Kateřina Ilgnerová -> Povídky, básničky -> Tenkrát a teď

Tenkrát a teď

 

Dřív jsem byla do všeho nadšená,každého jsem milovala a vítala s otevřenou náručí, vše jsem dělala s nadšením a maximálním nasazením.

Pak jsem za to sklízela hořké zklamání, když se ukázalo, že nic není takové, jak jsem to viděla za svými růžovými brýlemi.Dneska už jsem hodně obezřetná a v kontaktu s druhým se velmi soustředím na energii dotyčného člověka a hodně poslouchám intuici. Je zajímavé,jak je často propastný rozdíl mezi tím co cítím a co vidím.Pravdou je ale vždy hlas intuice, co cítím.

Dřív jsem hodně podléhala názorům druhých a lehce se nechala ovlivnit.Ne že by se mi to už nikdy nestalo, ale dávám bedlivý pozor.Naslouchám pouze sobě a svému vnitřnímu hlasu.

Chci si užívat život hlavně sama pro sebe a kvůli sobě.A pomáhat jen těm, kteří o to stojí.A jen do určité míry.Hlavně se neobětovat, hlavně se nedoprošovat o něčí pozornost a lásku.Vystačím si i sama. Můj nejlepší přítel je moje auto a můj pes.S nimi mám naplánováno plno krásných výletů.

Už je mi jedno co bude po smrti a jestli existuje Bůh.Celý život jsem hledala odpovědi a dnes můžu říct, že jsem nic nenašla, vím toho zhruba tolik, jako na začátku. Vždycky jsem při touze dozvědět se něco víc, podlehla iluzi a názorům druhých a slepě poslouchala něco co někdo vymyslel.Mrzí mě, že jsem promarnila tolik času nesmyslným pachtěním se za něčím co nám není dáno vědět.

Dnes už vím, že všechny odpovědi najdu v sobě.Člověk nepotřebuje žádné vůdce.

Záleží mi na kvalitě života, na tom  být zdravá, v pohodě a vypadat dobře. Věnovat se sobě a tomu co mě přináší radost, uspokojení a motivaci.

Proti věku není léku,ale mě se nechce smířit se stárnutím.Vím, že se nedá oddálit, ale také vím,že sami za sebe rozhodujeme, jak kvalitní bude náš život a také zdraví, náš život si do velké míry můžeme sami moderovat.Každý z nás má v sobě tzv.mravní zákon,víme co je správné a co ne a také víme, že každá příčina má své následky.

A právě o tom život je. Je to jedna z nejúžasnějších zkušeností při našem putování Vesmírem.

4.3.2019