Domovská stránka
Kateřina Ilgnerová -> Povídky, básničky -> Zvláštní znamení touha

Zvláštní znamení touha

Napsala jsem právě to, co se rodilo v mojí hlavě během procházek v lese. Pro někoho nesmysly pro druhého možná malá inspirace.

Chci navázat na mojí úvahu z minulého článku.Zmínila jsem se o tom, že život je mnohotvárný a mnohoznačný a často je těžké se v něm vyznat.Psala jsem ,že si myslím že každou odpověď najdeme sami v sobě a další...

 

Jednoho letního podvečera jsem potkala starou paní venčící svého psa a dala se s ní do řeči.

Říkala mi:“Ráda bych se dožila té stovky“. Ptala jsem se jí v údivu na její věk……Odpověděla:“Je mi devadesát šest let“. Byla jsem velmi překvapená, paní vypadala o dvacet let mladší, byla štíhlá, pohyblivá a hlavně optimistická.

Nesměle jsem se zeptala, jak to dělá,že je na tom tak dobře. Odpověděla mi:“ Vždycky jsem chtěla  mít hezký život. A také jsem ho měla.Měla jsem se vždycky dobře. Byla jsem šťastná a veselá.  Život si můžete naplánovat a takový ho budete mít." To co řekla byl velký kus pravdy ,naše setkání nebylo náhodné......

Pořád něco chceme a když to dostaneme, chceme zas něco jiného. Člověk je nevděčný tvor. Nikdy není spokojený. Musí mít TOUHU. To je ten motor všeho. Touhu pro cokoliv.

Touhu začít se učit cizí jazyk.

Touhu skočit s padákem.

Touhu něco vytvořit, něco udělat jinak a nově.

Na věku nezáleží.

 Znám paní, která s odchodem do důchodu založila firmu, začala pěstovat léčivé byliny a vyrábět z nich léčivé tinktury známé v celé republice. Velice skromná paní, která vyučuje jak tyto tinktury používat k léčení.

Nikdy není pozdě něco změnit a udělat to, co si člověk přeje. Myslíme si,že nemáme právo na štěstí a radost, že nemůžeme být zdraví, že nemůžeme dělat práci co nás baví a být s lidmi co máme rádi.

Je to možné.Na začátku je myšlenka, přání, sen a touha. Víra, že se nám sen splní. Jít za svým snem a věřit.To se vyplatí a hlavně to funguje.

Budu na závěr citovat svého oblíbeného autora jehož knihy jsou poklady a velmi obohatily můj život:

„Když člověk opravdu něco chce, celý Vesmír se spojí, aby svůj sen dokázal uskutečnit“. Pablo Coelho