Domovská stránka
Kateřina Ilgnerová -> Povídky, básničky -> To nebyl ztracenej čas

To nebyl ztracenej čas

Nevím odkud přišla moje duše, snad z jiné dimenze, nebo z hlubokého vesmíru,ale moje tělo je pozemské a já dneska víc než jindy cítím vděčnost.

Vděčnost, že mám díky tělu možnost poznat pozemské,hmotné vjemy.

Tady na Zemi je realita velmi „hmotná“, možná až velmi drsná a tvrdá.Ale jen díky pozemskému tělu máme možnost poznat tuto výjimečnou zkušenost.

Cítit vůni květin, teplo slunečních paprsků na kůži, vůni kávy,mořský příboj když jdeme po pláži, tělesnou rozkoš při milování, lásku a zamilovanost co dává našemu srdci křídla, vnímat krásnou hudbu,teplo lidského objetí a zároveň poznat co je bolest a smutek bez toho by nebyla radost a štěstí.

Jsem vděčná,právě dnes.

 

Jak zvláštní, do této chvíle lidstvo o sobě neví vůbec nic. A to co si myslí, že ví, jsou jen domněnky.

Odkud přicházíme a jaký má život smysl? Je život po smrti? Máme kromě těla také duši? Co se s námi děje během spánku a snění?

Existuje nekonečné množství filozofických a náboženských  názorů, které se snaží toto vše objasnit od nepaměti.

Lidé se zoufale chytají jednou názoru toho, podruhé jiného, jen aby dostali ty odpovědi a měli jistotu, že život tady má smysl.

 

Země je nádherná planeta. Pro tuto modrou krásku platí nejlépe slovo pestrost a barevnost.Je tady nekonečné množství rozmanitosti a  inteligentních programů, které vše řídí.

Ale protože člověk je tvor nevděčný a celkem hloupý vymyslel si na sebe počítání času, práci, peníze, vězení, zbraně, chemické léky, války,církve , politiku a úředníky.

Vše škatulkuje a poměřuje fanatismem.

Jediné co nám bylo dáno, jediný dar, který máme užívat dle našeho svobodného rozhodnutí je právě čas.. Od narození do smrti. Jak využije každý z nás toto období? Ke vzdělávání, práci pro sebe a druhé, nebo zabíjení a týrání druhých? Je to naše jediná svobodná volba. Je výsměchem, že většina lidí dnes vyslovuje větu: „Nemám čas“….

Co říct závěrem? Žijme tak, abychom si jednou mohli říct slovy jedné písně:“Někdy si vzpomeň, to nebyl ztracenej čas…“