Domovská stránka
Kateřina Ilgnerová -> Povídky, básničky -> Tak o čem je ta dnešní doba

Tak o čem je ta dnešní doba

Tak o čem je ta dnešní doba? Zítřkem začnou platit opět „tvrdá“ opatření, vzhledem k masivnímu rozšíření coronaviru.

Co si o tom myslím já? Po zkušenostech musím říct, že to NENÍ žádná legrace a ochrana je na místě.Ale to pochopí až ten kdo prodělá těžší průběh onemocnění.Zlehčování není na místě!

Jsme všichni  ohleduplní. Dodržujeme opatření a nosíme roušky.

Dneska je divná doba.Nikdo neví co přinese, a nikdo neví, co všechno se vlastně děje. Měli bychom se snažit se dobře snášet a nevytvářet mezi sebou problémy...nikdo z nás neví, jestli tu zítra bude.

Už jsem dospěla k tomu neodsuzovat ničí jednání. Od té doby, co nemám TV mám mnohem lepší přehled o dění. A lepší pocit. Důležité zprávy si najdu sama a není potřeba aby mi je někdo přeříkával. Řekla bych že dnešní doba je o tom, že to, co kdo zasel také sklízí. Nakonec, poznala jsem to sama na vlastní kůži a musím říct, že to byla velice svízelná zkušenost. Protože ani já nejsem člověk dokonalý. A dobrý…Těžko říct co znamená dobrý a špatný, normální a psychopat. To určuje naše morálka

A „doběhlo“ mě něco, co je stále aktuální a já to v životě řeším. Ta zlá situace mě upozornila na mnoho věcí. A já jsem za to vděčná.

 

Dnešní doba nás všechny oslovuje v tom, abychom prozkoumali a přehodnotili naše mezilidské vztahy, náš postoj k materiálnu, k penězům, k duchovním záležitostem, ke strachům a potlačeným emocím. Je to taková generální zkouška. Týká se to i naší imunity. Není nic, co by nebylo podrobeno té zkoušce.

Není to nakonec ten Poslední soud o kterém se píše v Bibli?

Možná že ano.

Mám dobrý pocit v srdci. Ať jsou věci jakékoliv, věřím, že nakonec lidstvo uspěje.