Domovská stránka
Kateřina Ilgnerová -> Povídky, básničky -> O moudrosti

O moudrosti

O moudrosti

Zrání a moudrosti  se dosahuje většinou s menší či větší bolestí. I moudrý a tzv.“ probuzený“ člověk může chybovat.

Vesmír nám vyplní dřív nebo později vše, co si přejeme a to za každou cenu.Zvláště pokud přání, myšlence nebo představě dáváme patřičnou energii, touhu a sílu. Vyplní se vždy, jen někdy chvíli trvá, než se „vygeneruje“, Vesmír čeká na vhodné načasování a souhru „náhod“.

Pokud dokážeme dobře naslouchat vnitřnímu hlasu, intuici, máme vyhráno, ale pokud chceme život nahlížet pouze rozumově, dostaneme se do slepé uličky. Život je totiž nepředvídatelný a plný překvapení. Kdyby existovala jen jasně nalinkovaná a zaškatulkovaná cesta, bylo by vše jednoduché, ale ne zábavné a vývoj by se zastavil, ten je možný jen neustálou proměnlivostí a pestrostí života.

A tak se může stát, že po něčem velmi prahneme. Po mnoha penězích, rychlém a krásném autě, po lásce, po kariéře. Dostaneme to vše a nastává další zkouška, jak s tím vším naložíme, jak se zachováme. Naše vytoužené přání se může stát  časem naší noční můrou, peklem, závislostí a těžkou nemocí.  Začnou se dít věci. Jdeme špatnou cestou?? Život nám to dá najevo, nejdřív jemně a když nepochopíme,víc a víc důrazně.

Přijde nějaká ztráta na majetku, úraz, nemoc. Nepochopíme?? Život přitvrdí.Někdo nepochopí vůbec.A přitom stačí tak málo.Naslouchat sám sobě. Od začátku totiž sami víme, jestli to, co děláme je správně nebo ne. My sami si připravujeme nebe nebo peklo. Poslední soud může začít.