Domovská stránka
Kateřina Ilgnerová -> Povídky, básničky -> My chceme znovu ty motýle

My chceme znovu ty motýle

My chceme znovu ty motýle!

 

My chceme znovu ty motýle! A ty včely…..mají rády řepku…..pestrobarevní motýli třepetají křídly a létají z květu na květ, je pravda, že odletěli asi někam na dovolenou, možná na Seychely.

Poslední dobou vídám jen motýly bílé a žluté a  někdy mám i noční můry….. z řepky, která roste všude vůkol, protože ostatní plodiny odjely s motýly též na dovolenou na Seychely…..ani se nedivím, že z té záplavy žlutých kvítků co se musí často stříkat  ochrannými postřiky mám něco čemu se říká senná rýma. Ochranný postřik je  jako jed v kávě a těch jedů co je kolem nás je velkolepý koktail, který ani nestačím obsáhnout a je to i zbytečné, protože nevím čím bych začala, jestli vzduchem co dýcháme, vodou co pijeme a tím co si kupujeme v obchodech co se tváří jako jídlo. Nechci být škarohlíd, ale kdo si myslí, že žije na vesnici a něco zdravého si vypěstuje, tak se mýlí. Možná rajčata vypěstovaná na vlastním záhonku jsou zdravější, než ta krásná lesklá v obchodě, ale všichni ti vegetariáni, vegani a lidé co chtějí žít zdravě, ti všichni  berou ze stejně zamořeného zdroje. Jestli někdo jí nebo nejí to či ono je úplně jedno.

Doba je taková jaká je společnost, plná řečí co nemají hlavu ani patu, plná lži a přetvářky a náhražek v širokém slova smyslu.

Tak si alespoň dáme nějaký ten dobrý kvašený nápoj. Věděli jste že některé nápoje se ředí, dobarvují a dolihovávají, přidávají se umělé enzymy, barviva a vůně, aby vše vypadalo jako pravé?

A to je právě znamení dnešní doby…aby vše vypadalo jako pravé, aby se vše tvářilo krásně a vznešeně, ale obsah je prázdný.

Jediné co má smysl je náš volný čas, je to to jediné co nám bylo v životě dáno, abychom s tím darem naložili moudře.

Smysl mají naši přátelé, lidé s kterými jsme rádi, jsou to taky naši nejlepší učitelé, učí nás, že nemá smysl plánovat, ale prožívat přítomný okamžik, tady a teď, jen tak můžeme zachytit a na chvíli zastavit pomíjivost života.