Domovská stránka
Kateřina Ilgnerová -> Povídky, básničky -> Listopad a další

Listopad a další

Listopad,tys dopad, prosinec ukliď ten binec….

 

Tak už tu máme konec listopadu, toho krásně ponurého a temného měsíce.Zrozenci tohoto období musejí být silné osobnosti,protože čelí  vší té temnotě.A já už mám spojence,podobného zrozence jako já a jsme na ten listopad spolu. Mám konečně parťáka se kterým se budu moci vrátit do světa dětství….

Mám ráda ty listopadové mlhy, oslizlé holé stromy,vůni zetleného listí, řeka  Berounka stále dál stejně plyne pod hradem Věžka a moje fenečka se vykoupe stejně ráda v listopadu,jako v červenci.

Nejkrásnější je pak návrat domů,protože tam je teplo od  rodinného krbu.Spíš od kamen.A plápolající oheň za skleněnými dvířky předčí všechny ty „dojemné TV seriály“.

Ale stejně hezky je v naší hospůdce.I tam je plápolající oheň v kamnech a moje veliká „rodina“ se kterou se vždy pobavím a zasměju.

Začátek letošního listopadu jsem však zažila v místě, kde dozrávaly pomeranče a v korunách vysokých palem se hlasitě dohadovali zelení papoušci.

 

 Blíží se Vánoce a já se těším na údiv v jedněch malých dětských očích. (Já tenhle svátek nemusím).

Čím jsem starší, tím větší jsem ateista a skeptik. Báchorkám nevěřím. Ale hezké je scházet se a podarovat se dárky. Dárky z lásky.Největší radost je dělat radost.

A kdyby náhodou o Vánocích napadl sníh, nacpeme zase pytle od sladu slámou a budeme jezdit z kopce „Ševčíkovou cestičkou“, úzkou cestičkou mezi ploty u našeho domu.To byste koukali jak to „frčí!“

Silvestr je podle mě zas další nesmysl,ale budiž.Ať je veselo! A až budou bouchat petardy zvěstující příchod Nového roku, někteří pejskové strachy zalezou a ten náš zas bude pobíhat po dvorku a štěkat na ty barevné rozprskávající se a hřmící skvrny na temné obloze.

A co naše játra? Budou na Nový rok stávkovat nebo nám dovolí zúčastnit  se novoročního běhu v lesích kolem Druztové? Kdo doběhne první?  První nebo poslední,hlavně hodně toho optimismu v Novém roce a vykročit pravou.Bude to krásný výlet!

 

Pro pobavení všech Druztováků napsala Katy Amal Ilgnerová