Domovská stránka
Kateřina Ilgnerová -> Povídky, básničky -> Krásný článek k zamyšlení

Krásný článek k zamyšlení

Život je spojen se srdcem. Život může růst jedině prostřednictvím srdce. Srdce je tou prstí, z níž vyrůstá láska, ze které vyrůstá život, bohabojnost.

Vše co je krásné, co je doopravdy cenné, vše co má smysl, význam, přichází skrze srdce. Srdce je vaším středem, hlava je jen okrajem. Žít v hlavě, znamená žít na okraji, aniž byste si kdy uvědomili krásy a poklady středu.

Přichází-li něco z nitra, postupuje to od vašeho pupku směrem nahoru. Cítíte proudění, teplo, jež přichází od pupku nahoru.

Pokud přemýšlí vaše mysl, je to jen na povrchu, v hlavě a pak to klesá dolů. Jestliže o něčem rozhodne vaše mysl, musíte to násilím stlačit dolů. Rozhodne -li vaše vnitřní vedení, něco ve vás vytryskne nahoru. Přichází to z hlubokého jádra vašeho bytí směrem k mysli.

 

Všechny velké hodnoty - krása, láska, Bůh,modlitba - vše co je skutečně významné, vše pro co stojí žít, náleží do kategorie nepoznatelného.

Nepoznatelné je jiným jménem Boha, jiným pojmenováním tajemného a zázračného. Bez toho nemůže ve vašem srdci existovat úžas a bez úžasu není srdce vůbec srdcem, bez údivu ztrácíte něco nesmírně vzácného.

Vaš oči jsou plné prachu, pozbývají jasnost, pták zpívá, avšak vás se to nedotýká, nezasáhne vás to, vaše srdce se nepohne, znáte totiž vysvětlení.

 

Boha můžete hledat neustále a nikdy ho nenajdete, protože je všude.

Mysl ho přehlédne, poněvadž mysl by chtěla,aby byl předmětem a Bůh předmětem není.

Bůh je vibrací, jste-li naladěni na tajemno,budete vědět, že existuje pouze Bůh a nic jiného, Bůh se stává synonymem pro existenci.

Osho: Intuice, vědění jež přesahuje logiku, Eugenika,2005