Domovská stránka
Kateřina Ilgnerová -> Povídky, básničky -> Co za moudrosti bych odpověděla

Co za moudrosti bych odpověděla

Někdy přemýšlím, kdybych se zeptala sama sebe jako někdo jiný, co za moudrosti bych odpověděla, nebo si vzpomenu na mámu co by odpověděla ona.

Jak se dívám na dnešní svět a dění v něm?

Jsou dva tábory lidí, většina, co moc nepřemýšlí a poslouchá všechny příkazy a doporučení a pak jsou ti co čtou konspirační weby a jdou cestou odporu a revolty. Nepatřím ani k jedné straně.

Nehodlám psát ani na téma politiky ani na žádné zdravotní téma. Covid měl kdekdo, každý s jiným průběhem. Existují i jiné nemoci, a hlavně neduhy společnosti. Vládne všeobecný chaos a nikdo ničemu nerozumí a nikdo se v ničem nevyzná. Nic pořádně nefunguje.

Ale rozum a srdce všem fungují dobře. Tomu, kdo chce. Selský rozum a intuice, poslouchat vnitřní hlas a srdce…omílám to v každém článku.

Vytvořit si schéma svého života plán do budoucnosti z maličkostí a žít ho. A když plány nevyjdou nezoufat a vytvořit si jiné.

Na nic se neupínat. Neočekávat, ale žít skutečný život, každou chvíli, prostě teď. Přijímat dobré i zlé a být vždy nápomocna pomoci druhým. Bližním a cizím…dobrým slovem, úsměvem, objetím… každý může přispět každý má v sobě něco krásného.

Hlavně se snažte být šťastní za všech okolností, vždycky alespoň nějaké malé štěstíčko každý den čeká někde za rohem…nejvíce nám ubližuje strach a negativita.

Zaposlouchejte se někde v tichu do sebe. Slyšíte tu krásu, tu harmonii a cítíte hluboký klid a mír? Pak jste tady na světě správně.