Domovská stránka
Kateřina Ilgnerová -> Poradenství -> O hubnutí a dietách

O hubnutí a dietách

Z pohledu čistě selského rozumu je jasné, že ten, kdo hodně jí a málo se hýbe – ztloustne.

Existují miliony různých diet a „zaručených receptů“ na hubnutí. 

Jeden člověk je štíhlý,druhý má nadváhu,je to věc metabolismu.Pokud člověk nemá závažné onemocnění, metabolickou poruchu,má možnost kontroly svojí váhy plně ve své moci. 

O zdravé výživě toho bylo napsáno hodně.

Každý člověk má nějaké genetické dispozice.Stačí se podívat jakou postavu měli naši rodiče a prarodiče a jakým způsobem žili, čím nás jako děti krmili.Z toho lze usuzovat jak na tom budeme my ve středním věku a později. 

K udržování zdravé a pěkné postavy je třeba motivace, silná vůle láska a sebeláska.

Pokud nemáme rádi sami sebe,naše tělo nás také nebude mít rádo.Pokud nebudeme mít rádi ostatní - naše tělo se před „zlým světem“ a před problémy zvnějšku obrní tukem jako hradbou, jako zdí proti nepříteli.

Takže téma nadváhy je téma lásky, sebelásky, sebepřijetí.

Když budeme sami sebou a přijmeme bez strachu běh života a budeme věřit, že vše co se děje, se děje správně.. nebudeme mít problémy s váhou.

Není to jen v jídle, ale v duši.

Každý člověk je jedinečná osobnost a proto neexistuje jednotný návod.

Někomu vyhovuje dělená strava,dalšímu půsty, nebo strava podle krevních skupin...každý si musí vybrat stačí jen poslouchat svoje tělo.

Bez pohybu to ale nejde.

Já osobně preferuji spíš poklidnější a přirozený pohyb,rychlejší chůzi, tanec,plavání. Ale i hrabání trávy,listí na zahrádce je fajn pohyb.Nebo chodit ven se psem..Hlavně se hýbat s radostí, ne jen z povinnosti a pokud možno v přírodě na zdravém vzduchu.

Málo lidí dnes umí dýchat.Myslím zhluboka. A už vůbec ne bříškem.Pozorujte zvířátka jakým způsobem dýchají.Oni to dělají instinktivně a přesto moudře. 

Když někdy dostanu chuť na čokoládu a sním ji celou, nebudu plakat.Hlavně nedělat nic s pocitem viny.

Je zajímavé že naši muži mají často krásné pivní bříško ale nás chtějí mít štíhlé, pokud možno navždy mladé, krásné a dobře naladěné...