Domovská stránka
Kateřina Ilgnerová -> Poradenství -> Návod na lásku

Návod na lásku

Nejdůležitější je naučit se mít rád (a)  sama sebe.

Zdá se to sobecké? Vůbec ne. Pokud nedokážu najít ten vyvážený a zdravý vztah ke svému tělu a duši, jak dokážu najít lásku k ostatním lidem a dalším bytostem?

Velkým problémem je pocit viny, který má většina lidí.  Je to dáno společností, výchovou.

Je třeba vážit si sebe sama, věřit si a vědět, že člověk má moc svými myšlenkami a představami ovládat svůj život, realitu, osud. 

Dnes společnost klade na člověka velké a těžké břímě..nedostatek času. Většina normálních lidí musí hodně pracovat aby si vydělala na živobytí.Trávíme hodně času v práci, honíme se za věcmi, o nichž jsme přesvědčeni, že jsou pro náš život nezbytné.

Naší nervovou soustavu ničí hluk a spousta věcí, které odvádí naší pozornost od sebe sama. 

Mám ráda ticho, když jsem v lese,když můžu být sama se sebou a svými myšlenkami a pocity. Když můžu poslouchat jen cvrlikání ptáků a tichý šumot stromů, nebo můžu poslouchat šumění jezu na řece.

Každý má svůj návod jak najít cestu k sobě, zklidnit svou duši a dělat věci, které jsou krásné a příjemné. Může to být meditace, modlitba, tiché zastavení.

Pro mě je to již zmíněná procházka v lese, v létě pobyt(nejen práce) na zahrádce, plavání v řece,četba krásné knížky,či poslech mé oblíbené hudby, nebo pěkný film.Ráda maluji a píšu básně. 

Od jara do podzimu se snažím být co nejvíc v přírodě, protože tam si dobíjím energii.

A také jsem ráda s přáteli, se svou rodinou.Velmi dnes zanedbáváme rodinné vztahy a to je škoda. Přitom v Orientu rodiny drží pohromadě a neexistují tam domovy důchodců. 

Výborná věc proti stresu je pohyb.Není třeba honit se za vrcholy, nepotřebuji běhat ultramaraton, ani posilovat ve fitku..stačí pořádná svižná procházka, jízda na kole, relaxační běh, plavání, nebo třeba skákání přes švihadlo...co komu vyhovuje. 

Nejlepší aktivitou když mám víc volna je cestování, poznávání nových míst a seznamování se se zajímavými lidmi.Cestováním si člověk rozšiřuje obzory,poznává nové věci a získává tak nadhled.

Každý si tedy může vybrat z mnoha způsobů jak si udělat radost.Je to důležité, protože život je dar a je tak pestrobarevný, plný nečekaných možností.