Domovská stránka
Kateřina Ilgnerová -> Poradenství -> Masáž prsů jako pomoc proti rakovině

Masáž prsů jako pomoc proti rakovině

Kromě rakoviny tlustého střeva je dalším velkým strašákem rakovina ženského prsu.

Můj názor na toto onemocnění bych chtěla rozebrat.

Duchovní hledisko: Ženská prsa znázorňují ženskost, partnerství a mateřství. Mnoho žen má v této oblasti problémy. Změnily se hodnoty a pohled na role muže a ženy. A tak ve snaze přiblížit se za každou cenu mužům, ženy ztrácejí svou ženskost.

Zdravotní hledisko: Nošení příliš těsných podprsenek, podprsenek s kosticemi a push-upek, které stahují prsa, vyholování podpaží ( i když chlupaté ženské podpaží se mi nelíbí ), mnoho parfémů a zbytečně velké množství kosmetiky, alkohol, cigarety, hormony a léky.Vše toto ohrožuje lymfatický a hormonální systém ženy. Ženský organizmus sice hodně vydrží, ale je mnohem citlivější k cizorodým látkám. Tyto látky tělo špatně vylučuje, mohou se ukládat v různých orgánech a také v citlivé tukové tkáni prsů.

Jak posilovat látkovou výměnu v oblasti prsů: masáž, která prokrví kůži a zároveň povzbudí lymfatický systém, k masáži je dobré použít nějaký přírodní olej nebo tuk, například panenský olivový olej, nebo čisté bambucké máslo, během masáže zkontrolujeme vzhled a popřípadě bulky v prsech. Pokud zjistíme jakoukoliv změnu, honem k lékaři!