Domovská stránka
Kateřina Ilgnerová -> Poradenství -> Když přijde chřipka

Když přijde chřipka

Když nás navštíví chřipka, nikdo jiný by k nám v tu dobu na návštěvu chodit neměl. Chřipka je velmi nepříjemné a zákeřné onemocnění. Všechno nás bolí, nic nemůžeme a cítíme se naprosto vyřazení ze života a tak to i přesně je. Číst si moc nemůžeme, ani se dívat na televizi, protože nás obvykle bolí za očima a nezbývá než spát, nebo civět na strop. Alespoň si urovnáme v hlavě myšlenky.

Naprosto nejlepší je nic nejíst,maximálně trochu ovoce, stejně nemáme na nic hlad ani chuť, o to víc bychom měli pít. Ideální je slabý černý čaj, nebo bylinky z vlastní zahrádky, já ráda míchám šalvěj, tymián, řepík a meduňku, nebo heřmánek.

A hlavně ležet. Horečku se snažíme nesrážet a nechat jí naopak působit, jen tak se tělo může bránit. Fajn jsou různé zábaly, které pomáhají od horečky.

Chřipka je prostě takovým testem naší odolnosti, nedá se uspíšit, ani nějak potlačit a obejít, musí prostě proběhnout.

Co se týká homeopatik můžeme na horečku použít aconitum,belladonu nebo arsenicum album, podle příznaků. Myslím si ale, že ani homeopatika by se neměla používat k potlačení horečky a průběhu chřipky,jenom když už je nám hodně zle.

Důležité je dodržet dostatečně dlouho rekonvalescenci, protože po chřipce často zůstává kašel a jsme náchylní k zápalu plic. Výborně na noc tlumí záchvaty kašle slivovice nakapaná na vatu a přiložená na plíce. Vatu zakryjeme ještě teplou šálou a máme zaručeně klidnou noc bez kašle.

Chřipku nesmíme podceňovat i když se v té době cítíme bezmocní a spoutaní v našem těle, musíme ho v té době poslouchat víc, než jindy.