Domovská stránka
Kateřina Ilgnerová -> Homeopatie -> Duše homeopatických léků

Duše homeopatických léků

Tak jako Tarotové karty představují staré archetypy, živly, protiklady, síly vesmíru a nebeské zákony,tak stejně i homeopatické léky představují jednotlivé archetypy a psychologické profily osob.

Ve vesmíru je vše propojené a proto mohu udělat srovnání Tarotových karet a homeopatických léků, obojí je totiž založené na rezonanci.

 Počátky homeopatie se spojují se jménem vynikajícího německého lékaře a chemika Dr. Samuela Hahnemanna (1755-1843) i když už Paracelsus si pohrával s homeopatickou filozofií. Je založená na teorii, že „podobné léčí podobné“. V cukrových kuličkách často nebývá ani stopa látky, která by měla léčit, protože voda je „vodivá“ a vodí nebo-li předává  informace, používá se takzvané rozředění, nebo-li potence  a čím je vyšší,tím vyšší je účinnost léku.

Říká se, že homeopatie působí jako placebo.Z vlastní praxe vím, že to tak není.Léčila jsem kojence i zvířata a pokud je lék vybrán správně, působí téměř okamžitě.To se o chemických lécích nedá říct.Chemické léky jen potlačují příznaky konkrétní choroby a mají mnoho vedlejších účinků.

Proč „podobné léčí podobné?“ Homeopatické léky jsou vyráběny z částí rostlin, zvířat..z jejich výměšků,jedů, z kovů i minerálů, dokonce jsou léky z písku a soli, nebo ze slunce a radioaktivního záření.Počet homeopatických léků je v dnešní době kolem 4000 a pořád se vyvíjejí další.

Určit správný lék není jednoduché, to může jen zkušený homeopat tím,že s pacientem provede rozhovor a podle symptomů pak určí nejvhodnější lék.

Nejsem zastáncem míchání různých homeopatických léků, většinou dávám jeden lék.Homeopatické léky nemají vedlejší účinky.Působí do hloubky a odkrývají staré psychické bloky, které jsou původci nemocí.

Tak například, když vás štípne včela a kůže po vpichu oteče je červená a horká, použijeme lék Apis mellifica. Tento lék se připravuje z včely.Úleva přichází okamžitě.

Homeopatická síra se používá u kožních chorob, kdy kůže svědí a svědění se zhoršuje zahřátím v posteli.

Ale toto jsou příliš jednoduché příklady,praxe je mnohem složitější.Tyto léky se sice dají používat na fyzické symptomy stejně jako chemické léky,ale není to správný postup.

Každý lék představuje jeden psychologický typ, nebo téma.Je mnoho škol a směrů homeopatie a tento obor se neustále vyvíjí. Věřím,že i u nás si časem získá více příznivců,přestože je označována za pavědu a šarlatánství.

Homeopatie je naopak léčbou budoucnosti, léčbou páté dimenze, vyššího oduševnělého věku, kdy se teoreticky předpokládá,že lidstvo duchovně vyspěje a bude používat zcela jiné paradigma,tak odlišné od nynějšího světa.