Domovská stránka
Kateřina Ilgnerová -> Homeopatie -> Co je homeopatie

Co je homeopatie

Jsem absolventem homeopatické akademie Mgr.Jiřího Čehovského http://www.alternativa.cz/akademie/

Homeopatie představuje v současné době ve světě nejrozšířenější obor „alternativní“ léčby. Má dvě stě let starou historii, která začala objevy německého lékaře Samuela Hahnemanna.

Používá různé přírodní látky, rostliny, minerály a živočišné produkty, avšak v silně zředěném stavu, do něhož jsou uvedeny zvláštními postupy. Tyto homeopatické přípravky, homeopatické léky či homeopatika, působí prostřednictvím jemnohmotné rezonance na spirituální organizační systém člověka, nazvaný Hahnemannem „vitální síla“ nebo též „dynamis“. Nemoc, ať již se jmenuje jakkoliv a je umístěna kdekoliv v těle nebo v mysli, je způsobena poruchou tohoto vnitřního organizačního principu. Jeho pozitivním ovlivněním je léčen organizmus jako celek. Ten nabývá schopnosti odstranit a vyléčit si díky své zlepšené sebeorganizaci i chronické, tzv. nevyléčitelné, nemoci - alergie, artrózy, migrény, ekzémy, nespavost, únavu, sklon k častým infekcím atp. Navíc získává zvýšenou odolnost proti akutním nemocem a různým formám stresu. Homeopat tedy hledá homeopatický lék pro určitého člověka a jeho nemoci. Je to činnost odborně značně náročná, kterou může s úspěchem vykonávat jen vzdělaný homeopat, ať již lékař nebo léčitel. Používá odbornou diagnostickou literaturu, materii mediku, repertorium a nebo počítačový program.V Evropě i v Americe a také u nás doporučují na základě odborné analýzy případu homeopatika i léčitelé, absolventi homeopatických kurzů, a také specializovaní lékaři.

Od této základní, celostní, světově rozšířené homeopatie, poskytující homeopatický lék pro konkrétního člověka s jeho konkrétními problémy, byly odvozeny i různé zvláštní školy či směry, volící různé strategie v přístupu k pacientovi a jeho nemocem.

Ve zjednodušené podobě může být homeopatie praktikována i jako domácí léčba nebo samoléčba podle příruček, v nichž naleznete vhodná homeopatika na různé nemoci, stavy a potíže.

Homeopatika jsou neškodné přípravky, neobsahují žádné škodlivé látky a působí na organismus tím nejjemnějším způsobem. Pokud jsou homeopatické léky správně zvoleny, způsobují nenásilné a přirozené zlepšení či vyléčení akutních i chronických potíží. Homeopatika jsou dostupná v lékárnách a bez receptu je lze koupit též v internetových obchodech v Anglii i jinde, které je zasílají poštou i do ČR.

Zdroj: www.homeopatie.cz

Homeopatika

homeopatika