Domovská stránka
Kateřina Ilgnerová -> Fytoterapie -> Gemmoterapie

Gemmoterapie

Gemmoterapie je složená ze dvou slov. Latinky gemmon – pupeny,  terapie – léčebná metoda.

Jedná se o využívání léčivé síly pupenů stromů, keřů a léčivých rostlin, jejichž působení je mnohem silnější a účinnější, než u klasické fytoterapie.Proč? Protože pupen je zárodek obsahující všechny části rostliny, listy, květy.. atd. V okamžiku svého zrodu má pupen obrovskou léčivou sílu.

Pupeny obsahují také vitamíny, minerály, hormony a další látky důležité pro zdraví.Připravují se ve formě tinktur, někdy se homeopaticky ředí.

Pomáhají všude tam, kde používáme léčivé byliny,ale účinek je mnohem razantnější.Kapky se užívají tak, že se váha vydělí třemi,např.když někdo váží 60 kg, užívá 3krát denně 20 kapek, můžou se zapít, nebo nakapat do vody, čaje.

Účinnost výluhu, balzámu, extraktu nebo masti se zvyšuje vystavením působení včelího biopole. Je známo,že toto biopole,tedy činnost včel a jejich aurické vyzařování působí na informaci vody, jiných tekutin a dalších přírodních přípravků.

Gemmoterapie využívá kombinací různých bylin a jejich terapeutického účinku.Je třeba mít velkou znalost o bylinách.

Ke komplexnější léčbě se používají jednak kombinace různých tinktur, dále bylinné nálevy, masti, oleje, čaje a koupele.

V tomto směru mi dal mnoho víkendový kurz v Brodku u Konice ve firmě Naděje, jehož zakladatelku, paní Mgr.Jarmilu Podhornou velice obdivuji a fandím jí.

http://www.nadeje-byliny.eu/